ภาษาไทย

  1. דף הבית
  2. ייפוי כוח משפטי מתמשך

עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עורך דין ייפוי כוח מתמשך בתל אביב - אסתר קריספין

ייפוי כוח מתמשך הינו כלי משפטי חדש יחסית, המאפשר לכל אדם לשלוט מראש בגורלו במקרה בו הוא לא יוכל לנהל את ענייניו. בניגוד לייפוי כוח רגיל, ייפוי כוח מתמשך נכנס לפעולה רק כאשר האדם אינו יכול לטפל בענייניו. כל עוד מי שחתם על ייפוי כוח מתמשך הוא אדם היכול לנהל את ענייניו בעצמו, ייפוי הכוח אינו נכנס לתוקף. בדרך זו מי שחותם על ייפוי כוח מתמשך משאיר בידיו את השליטה על גורלו כל עוד הוא מסוגל לטפל בענייניו ורק במקרה בו הוא לא יהיה מסוגל, ייפוי הכוח נכנס לפעולה.

ייפוי הכוח מאפשר לכל אדם להחליט כיצד ועל ידי מי יתנהלו ענייניו בעתיד,  במקרה בו יאבד את כשירותו הפיזית או הנפשית לטפל בעניינו ויהיה במצב בו הוא אינו יכול לקבל החלטות או לבצע פעולות בעצמו. ייפוי כוח מתמשך מאפשר לתכנן את העתיד, לחסוך הוצאות וטרחה מבני המשפחה ולאפשר לכל אדם לבחור את מסלול חייו.

 

ייפוי כוח מתמשך יקנה לכם שקט נפשי, בידיעה שאתם בחרתם בעצמכם את האדם שידאג לאינטרסים שלכם ושהוא יפעל על פי הנחיות שאתם נתתם לו מראש.

ייפוי הכוח המתמשך מגן עליכם מפני ניצול כלכלי, ולא פחות חשוב מפני טיפול לא ראוי בכם.

 

רצוי שמיופה הכוח יהיה אדם קרוב– בן או בת זוג, ילד/ה או בן משפחה אחר, חבר/ה שאנו סומכים עליו מאוד או כל אדם שתבחרו ושמוכן לטפל בכם במצב בו הדבר יידרש.

 

רק עורך דין ייפוי כוח שהוכשר והוסמך על-ידי האפוטרופוס הכללי רשאי לערוך עבורכם ייפוי כוח מתמשך.

חתימה על מסמך יפויי כוח מתמשך אפשרית אך ורק ע"י עו"ד שהוסמך לכך ע"י האפוטרופוס הכללי ושאין לו עניין אישי עם אותו אדם.

עורכי הדין במשרד מוסמכים ומתמחים בעריכת יפויי כוח מתמשך תוך התאמת ייפוי הכוח לנסיבותיו האישיות של כל אחת ואחד מכם.


כתבה על ייפוי כוח מתמשך באתר Themarker.
צור קשר לשיחת יעוץ ללא עלות וללא התחייבות בטלפון 03-5167744 

מהו ייפוי כוח מתמשך

ביום 29/3/2016 אושר תיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות אשר עשה מהפכה של ממש בתחום. התיקון יצר 4 מוסדות משפטיים חדשים: ייפוי כוח מתמשך, תומך בקבלת החלטות, מסמך הבעת רצון והנחיות מקדימות למינוי אפוטרופוס.

ייפוי הכוח המתמשך הוא הכלי המרכזי והמשמעותי שנוצר במסגרת התיקון האמור. כלי זה נועד לשמש ככלי המרכזי לטיפול במי שאינו מסוגל לטפל בענייניו הרפואיים, האישיים, והכספיים, ולהחליף בחלק ניכר מהמקרים את מוסד האפוטרופוסיות, וזאת תוך שמירת האוטונומיה של הפרט ומתן לפרט שליטה על גורלו, ברוח חוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

לפני התיקון לחוק הכשרות המשפטית, הפתרון היחידי לטיפול במי שאינו מסוגל להבין בדבר היה למנות לו אפוטרופוס. מינוי אפוטרופוס פוגע קשה בכבודו וחירותו של האדם וגם של בני משפחתו, שבדרך כלל נטל הטיפול נופל עליהם. מדובר במערכת מסורבלת אשר מטילה חובות וקשיים רבים על האפוטרופוס וזאת מתוך כוונה להגן על החסוי.

עם העליה בתוחלת החיים מטבע הדברים יותר ויותר אנשים יזדקקו לאפוטרופוס. לאור ההבנה על הקשיים שמינוי כזה מייצר הן למערכת, הן לבני המשפחה, והן לחסוי, הוקם בחוק המוסד של ייפוי כוח מתמשך. הדבר נועד להחליף את האפוטרופסות במקרה בו האדם מעוניין בזמן שהוא בכושרו למנות את מי שיטפל בענייני ולתת לו הנחיות כיצד הוא מעוניין שיפעלו עבורו.

במקום הגישה הפטרנליסטית אשר יצאה מתוך נקודת הנחה כי אנשים מבוגרים ובעלי מוגבלויות הן קבוצה חלשה הזקוק להגנה, עלתה הגישה האוטונומית – גישה אשר מעמידה את האוטונומיה של הפרט במרכז.

המצב החוקי כיום יוצר העדפה ברורה של כלי ייפוי כוח מתמשך על פני מינוי אפוטרופוס. זו הבחירה והעדיפות הראשונה. בדרך כלל כאשר אדם חתם על כך לא ימונה לו אפוטרופוס הטיפול בענייניו יעשה בהתאם לייפוי הכוח המתמשך.

 

למה משמש ייפוי כוח מתמשך?

כלי זה מאפשר לאדם אפשרות לתכנן את עתידו, לבחור את האדם שהוא מעדיף שיטפל בענייניו כאשר הוא לא יוכל לעשות זאת.

בניגוד לייפוי כוח רגיל אשר תוקפו חל באופן מידי ופוקע כאשר מיפה הכוח אינו כשיר, ייפוי כוח מתמשך אינו נכנס לתוקף באופן מידי אלא רק כאשר מיפה הכוח אינו מסוגל להבין בדבר. מייפה הכוח רשאי לקבוע כי ייפוי הכוח המתמשך לענייני רכוש יכנס לתוקף במועד בו יקבע על ידי מייפה הכוח.

על ייפוי כוח מתמשך יכול לחתום כל מי שהוא כשיר ומסוגל להבין בדבר ולתת הוראות למועד בו הוא לא יוכל להבין בדבר.

מינוי מיופה כוח באמצעות מסמך זה נעשה ללא פנייה לבית המשפט. מדובר בהליך פשוט, שנעשה בסביבה נעימה, ומקל הן על מיופה הכוח והן על מיפה הכוח לטפל בענייניהם.

ייפוי כוח מתמשך הוא כלי של אמון - הממנה סומך על מיפה הכוח ומסמיך אותו לטפל בענייניו. הוא זה שקובע את אופן כניסת ייפוי הכוח המתמשך לתוקפו, והוא זה שקובע מנגנונים בייפוי הכוח המתמשך לצורך בקרה ופיקוח, אם הוא סבור שהדבר נכון. הוא יכול לתת הנחיות והוראות כיצד הוא רוצה שיטפלו בענייניו.

לסיכום, זהו כלי משפטי חשוב מאוד! הוא מאפשר לכל אדם לשלוט בגורלו ומקטין הוצאות ועליות לבני המשפחה שצריכים לטפל בבן המשפחה שאינו מסוגל לטפל בענייניו.

במצב היום עם העלייה בתוחלת החיים חיוני שכל אדם יכין ויחתום על כך.

בכל שאלה ניתן לפנות לקבל יעוץ והכוונה. לפרטים נוספים אודות הנושא לחצו כאן.

טופס ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו כלי משפטי חדש יחסית, המאפשר לכל אדם לשלוט מראש בגורלו במקרה בו הוא לא יוכל לנהל את ענייניו. בניגוד לייפוי כוח רגיל, ייפוי כוח מתמשך נכנס לפעולה רק כאשר האדם אינו יכול לטפל בענייניו. כל עוד מי שחתם על ייפוי כוח מתמשך הוא אדם היכול לנהל את ענייניו בעצמו, ייפוי הכוח אינו נכנס לתוקף. בדרך זו מי שחותם על ייפוי כוח מתמשך משאיר בידיו את השליטה על גורלו כל עוד הוא מסוגל לטפל בענייניו ורק במקרה בו הוא לא יהיה מסוגל, ייפוי הכוח נכנס לפעולה.


ייפוי הכוח מאפשר לכל אדם להחליט כיצד ועל ידי מי יתנהלו ענייניו בעתיד,  במקרה בו יאבד את כשירותו הפיזית או הנפשית לטפל בעניינו ויהיה במצב בו הוא אינו יכול לקבל החלטות או לבצע פעולות בעצמו. ייפוי כוח מתמשך מאפשר לתכנן את העתיד, לחסוך הוצאות וטרחה מבני המשפחה ולאפשר לכל אדם לבחור את מסלול חייו.

אסתר קריספין עורך דין ייפוי כח מתמשך בתל אביב רחוב אנלנבי 14, צרו איתנו קשר.


לוגו עורכי דין קריספין
logo בניית אתרים